Aktivity v okolí

Okolní příroda a tipy na výlet

Obec Horní Lomná je pro svou polohu hojně využívána k celoroční rekreaci. V zimním období je obec lyžařským střediskem. V blízkosti Lomné jsou sjezdové tratě, ale i běžkaři mohou využít značené trasy. V letním období je výchozí místo turistických tras po beskydských hřebenech. Obcí prochází značená cyklotrasa.

Turistika

Z obce Horní Lomná patří mezi nejnavštěvovanější ze zastávky Doubrava chata Kamenitý, kde se dá dále jít na Kolářovu chatu Slavíč. Dále pak trasa od zastávky koupaliště Přelač-Muřínkový Vrch a dále na nejvyšší horu v okolí – Velký Polom.

Horní Lomná je vyhledávána také houbaři. Mezi přírodní památky patří mokřad a orchideová loučka nad Kyčmolem, přírodní rezervace Úplaz, který navazuje na prales Mionší, je přístupný podél cesty z obce Dolní Lomná a v sezoně jsou zde prohlídky s průvodcem. V samotné obci je jako centrum kostel, pod ním se nachází studánka, kde se dá odpočívat a čerpat energii. V létě jsou zde různé kulturní akce, které můžete pozorovat přímo z naší venkovní terasy.

turistika

Cyklovýlety

Je zde budována cyklostezka, která bude dokončena na podzim v roce 2021 a bude možné se projet celým malebným údolím Horní a Dolní Lomné (cca 15km, nahoru mírným stoupáním a dolů bezstarostnou jízdou bez šlápnutím do pedálu). Dále je možné jezdit na všech turistických cestách.

Vaše úsilí bude odměněno nádhernými výhledy až na Slovenskou Malou Fatru.

Zimní aktivity

V zimě je možné běžkovat po stejné trase jako na pěší túře v létě. Záleží na vás, kde se vydáte, omezení zde nejsou. Směrem nad Kyčmol se dá běžkovat po hřebeni, který kopíruje slovenskou a českou hranici. V blízkosti jsou 2 areály pro sjezdové lyžování – Přelač a Ski areál Armáda. Na zastávce Koupaliště je hřiště, kde se plocha při vhodných podmínkách zaledňuje a dá se tak bruslit pod širým nebem. Mezi místní atrakci patří také tzv. Vozatajské závody, kdy jsou sáňky taženy koňmi.

Děti zde mají samozřejmě spoustu možností k dalším zimním radovánkám jako např. sáňkování a bobování.

zimni
aktivity-4
aktivity-5
aktivity-6

Okolí nabízí mnoho příležitostí, ať už k sportovně, tak i odpočinkově laděným pobytům.
V blízkosti penzionu se nachází cyklostezky, běžkařské stopy a turistické trasy.

Potřebujete poradit?

Osobní údaje budou zpracovány v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.