Activities in the Area

Surrounding nature and tips for a trip

Obec Horní Lomná je pro svou polohu hojně využívána k celoroční rekreaci. V zimním období je obec lyžařským střediskem. V blízkosti Lomné jsou sjezdové tratě a také značené trasy pro běžkaře. V letním období je výchozím místem turistických tras po beskydských hřebenech. Obcí prochází značená cyklotrasa.

Tourism

Z výletů z obce Horní Lomná patří mezi nejoblíbenější procházka na chatu Kamenitý (z autobusové zastávky Doubravka), odkud je možné jít dále na Kolářovu chatu Slavíč. Od zastávky Horní Lomná – koupaliště (u našeho penzionu) pak je možné vyjít na Přelač a Muřinkový vrch a pak pokračovat dále na nejvyšší horu v okolí – Velký Polom. 

Mezi přírodní památky v okolí patří mokřad a orchideová loučka nad Kyčmolem, přírodní rezervace Úplaz, která navazuje na prales Mionší. Prales je přístupný podél cesty z obce Dolní Lomná a v sezoně jsou zde prohlídky s průvodcem. 

Poblíž našeho penzionu je kostel, pod nímž se nachází studánka, kde se dá odpočívat a čerpat energii. V létě jsou zde pořádány různé kulturní akce, které můžete pozorovat přímo z naší venkovní terasy. Horní Lomná je vyhledávána také houbaři.

turistika

bike trips

Údolím Lomné prochází krásná cyklostezka, oblíbená cyklisty i bruslaři. Vede podél potoka celým malebným údolím Horní i Dolní Lomné a je dlouhá přibližně 15 km. Nahoru Vás čeká mírné stoupání, zpět pak bezstarostná jízda bez šlápnutí do pedálů.

Další možné trasy pro horská kola jsou na okolních turistických cestách.

winter activities

V zimě je možné využít všechny trasy k pěším túrám pro výlety na běžkách. Při výletu směrem na Kyčmol je možné jet na běžkách po hřebeni, který kopíruje česko-slovenskou hranici. V blízkosti jsou také dva areály pro sjezdové lyžování – Přelač a Ski areál Armáda. U autobusové zastávky Horní Lomná – koupaliště se nachází hřiště, které je při vhodných podmínkách zaledňováno pro bruslení.

Mezi místní atrakci patří také tzv. vozatajské závody, jízda na sáňkách tažených koňmi. Děti zde mají samozřejmě spoustu možností k dalším zimním radovánkám, jako například sáňkování a bobování.

zimni
aktivity-4
aktivity-5
aktivity-6

Okolí nabízí mnoho příležitostí, jak k sportovně, tak i odpočinkově laděným pobytům.
V blízkosti penzionu se nachází cyklostezky, běžkařské stopy a turistické trasy.

Potřebujete poradit?

Personal data will be processed in accordance with principles of personal data processing.